Odkud si morče pořídit.

31. října 2012 v 19:18 | Peťuš =) |  Pořízení Morčete
Tuhle otázku by si lidé měli pořádně promyslet, jelikož na tom také záleží v jakém stavu morče bude a jak bude zvyklé na lidi.

  • Zverimex
Většina lidí zamíří právě sem. Morčtata tu na lidi příliš zvyklá nejsou (můj Lexa měl srach ještě měsíc), ale většinou jsou v dobrém zdravotním stavu. Samozřejmě mohou mít různé parazity či nemoci, které nejsou poznat. Bohužel občas dochází k nechtěnému příbuzenskému kžížení, pokud od dotavatele přivezou morčata z jednoho vrhu která už jsou pohlavně dospělá. Jejich mláďata mohou mít nějakou genetickou poruchu. Obvykle vám prodavači/ky rovnou vnutí klec, stelivo, domeček a nějáké vytamíny, ale nenechejte se jimi moc ovládat, některým jde jen o peníze a ne o štěstí morčete.

  • Zvířecí a chovatelská burza
Odtud jsem měla své první morče. Obvykle jsou tu morčata od obyčejných chovetelů v docela dobrém stavu. Zvířat je na burách mnoho a to všeho druhu. Osobně burzy nemám ráda, raději kupuji zvířata přímo u chovatele s podmínkou že vidím matku i s mláťaty, popř. i otce.
  • Domácí (hobby) chovatel
Asi jedn az nejlepších možností, jelikož se většina chovatelů o svá morčata stará dobře, ukáží vám na jaké krmení jsou zvyklá atd. Také jsou morčata většinou zyvklá na lidi, což je výhodné, jelikož ochočování bude velmi snažší. Doporučuji!
  • Chovatelská stanice
Morčata odtud jsou kvalitní, máte je i s papíry a rodokmenem. Tudíž je jasné že morčata nebudou trpět dědičnými chorobami, protože se příbuzenskému křížení a jiným chybám zamezuje. S takovými morčaty se můžete účastnit i výstav. Doporučuji!
  • Váš známí či kamarád
Zřejmě nejlepší možnost odkud si morče pořídit, protože by vám váš kamarád zřejmě nedal nějáké morče o kterém ví že je nemocné či má nějakou závažnou vadu.
Chybí tu něco, nebo chceš něco doplnit? Chceš se podělit se svými zkušenosti ohledně tohoto téma? Tak napiš na náš e-mail my-new-world-july@seznam.cz nebo do komentáře. Pokud máš nějaký dotaz, můžeš napsat komentář k tomuto článku nebo do poradny. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Charlie Charlie | Web | 18. listopadu 2012 v 16:51 | Reagovat

Určitě si mi pomohla :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

http://icons.iconarchive.com/icons/creative-freedom/shimmer/128/Warning-icon.png Upozornění / Warning

▪ Nikdy tu nic nekopíruj, vše je chráněno autorským právem, jakožto autor všech fotek videí a článků upřednostňuji pravidla blog.cz a každé mnou neodovolené šíření obsahu blogu nahlašuji správci blogu.cz kde Vás oni jakožto, tvořitelé hostingu blogu.cz potrestají, a znepřístupní Vám zakládaní blogů a případně Váš blog smažou! Pokud něco mého uvidím u vás dám vám 2 dení lhůtu aby jste můj obsah smazali pokud tak neučiníte okamžitě vás nahlašuji, nic nekopírujte a bude klid,
sources: m-morce =) pictures: weheartit.com