Říjen 2012

Privykanie

31. října 2012 v 22:26 | Lexi :)
Kedˇ si prinesiete morča domov bude určite veľmi vystrašené.Sú 2 možnosti ako začať s privykaním.
1- Zoberte si morča do rúk a hladkajte ho ako dlho chcete.Rozprávajte mu a potom mu môžte skúsiť dať aj nejaké to jabľčko,mrkvu,oharok,....
2-Dajte morčiatko na 20 minút do klietky.Väčšina morčiat hnedˇ prvý krát ako ho dáte do klietky začne v nej behať akoby ho z kože drali.To nič je to normálne.Alebo si sadne do kúta a nepohne sa.Aj to je normálne.Ak tam samozrejme nečupí moc dlho.Potom si morča zoberte a robte to tak ako v 1.
škrabkanie na zadočku mnohé morčatá zbožňujú.

Prvý úspech-Morčiatko vám začne papať z ruky.
Druhý úspech-Kedˇ ho hladkáte morčiatko sa vystrie natiahne ručičky a žunde si pritom.
Najväčší úspech-Morčiatko vám samé od seba vylezie na rameno.Vtedy už vám plne verí.

Tip- Každé zvieratko si zvyká odlišne.Nebudte nešťastný ak to zo začiatku nepôjde.Trvá to väčšinou okolo dvoch-troch týždňov no môže sa stať že si morča bude zvykať pol roka-rok alebo si nikdy nezvyknú.To sa však stáva málokedy.

Možné problémy s privykaním:
1. Morča sa trasie, keď ho hladkáte - strasie len keď sa ho dotknete. rukou
2. Máte ho už dlho ale stále sa pred vami schováva, neobľubuje hladkanie.
3. Morča je zlostné, napáda druhé morča/tá.
4. Morča náhle zmenilo svoje správanie.

Porozumenie a výchova//Rozcestník

31. října 2012 v 22:21 | Lexi :)
~ | Výchova |
~ | Morčacie agility |
------------------------------------------
!! Rozcestník sa upravuje !!

Chíba ti tu niečo ? Čo by to rozhodne malo byť tak nám napíš na my-new-world-july-tym@seznam.cz nebo normálne do komentu, budeme radi, nieje ľahké tu všetko mať a na nič nezabudnúť.

Odkud si morče pořídit.

31. října 2012 v 19:18 | Peťuš =) |  Pořízení Morčete
Tuhle otázku by si lidé měli pořádně promyslet, jelikož na tom také záleží v jakém stavu morče bude a jak bude zvyklé na lidi.

  • Zverimex
Většina lidí zamíří právě sem. Morčtata tu na lidi příliš zvyklá nejsou (můj Lexa měl srach ještě měsíc), ale většinou jsou v dobrém zdravotním stavu. Samozřejmě mohou mít různé parazity či nemoci, které nejsou poznat. Bohužel občas dochází k nechtěnému příbuzenskému kžížení, pokud od dotavatele přivezou morčata z jednoho vrhu která už jsou pohlavně dospělá. Jejich mláďata mohou mít nějakou genetickou poruchu. Obvykle vám prodavači/ky rovnou vnutí klec, stelivo, domeček a nějáké vytamíny, ale nenechejte se jimi moc ovládat, některým jde jen o peníze a ne o štěstí morčete.

  • Zvířecí a chovatelská burza
Odtud jsem měla své první morče. Obvykle jsou tu morčata od obyčejných chovetelů v docela dobrém stavu. Zvířat je na burách mnoho a to všeho druhu. Osobně burzy nemám ráda, raději kupuji zvířata přímo u chovatele s podmínkou že vidím matku i s mláťaty, popř. i otce.
  • Domácí (hobby) chovatel
Asi jedn az nejlepších možností, jelikož se většina chovatelů o svá morčata stará dobře, ukáží vám na jaké krmení jsou zvyklá atd. Také jsou morčata většinou zyvklá na lidi, což je výhodné, jelikož ochočování bude velmi snažší. Doporučuji!
  • Chovatelská stanice
Morčata odtud jsou kvalitní, máte je i s papíry a rodokmenem. Tudíž je jasné že morčata nebudou trpět dědičnými chorobami, protože se příbuzenskému křížení a jiným chybám zamezuje. S takovými morčaty se můžete účastnit i výstav. Doporučuji!
  • Váš známí či kamarád
Zřejmě nejlepší možnost odkud si morče pořídit, protože by vám váš kamarád zřejmě nedal nějáké morče o kterém ví že je nemocné či má nějakou závažnou vadu.
Chybí tu něco, nebo chceš něco doplnit? Chceš se podělit se svými zkušenosti ohledně tohoto téma? Tak napiš na náš e-mail my-new-world-july@seznam.cz nebo do komentáře. Pokud máš nějaký dotaz, můžeš napsat komentář k tomuto článku nebo do poradny. :)

Poradíte mi ? :)

31. října 2012 v 14:55 | Lexi :) |  Lexi/Saša
Ahojte poradí mi niekto prosím ako mám odhadnúť približne vek mojej Charlie ? :) Má cca 25cm a 671g .. Veľmi by som bola vďačná kto mi bude vedieť poradiť :) ĎAKUJEM

Happy Halloween guinea pigs !

31. října 2012 v 9:58 | Lexi :) |  Lexi/Saša
Každý už možno vie že dnes je Halloween ! Aj keď sa to na Slovensku neslávi lebo sa to považuje ako divný a úplne zbitočný zvik. Slávi sa to v amerike atď. Každý už asi vie že Halloween je noc strašidiel. Ja som si chcela ku sebe pozvať kamošku aby u mňa prespala . Ale nedovolili jej. :( .Dnes aj tak chcem popriať ostatným morčatám ale aj mojej Charlie šťastný Halloween.
ObrázokV Lime ( Perú ) uskutočnia každoročné Halloweenske slávnosti morčiat. Je tam módna prehliadka morčiat a konajú sa tam aj svadby morčacích manželských párov.

Kwííík Klub .

30. října 2012 v 18:33 | Lexi :)

VITAJ V KLUBE !

PODMIENKY:
1.Nenadávaj ostatným členom klubu! A ani im morčiatkám!!!
2.Nepíš nadávaky alebo: iufsdhls !!!
3.Musíš mať morčiatko.
4.Niekedy sem prídeš a zapojíš sa do súťaže alebo pod.

Zaregistruj sa
(Označené * sú povinné)
-------------------------
Do komentu napíš-
1.Meno/Prezívku*
2.Blog (Ak máš)
3.Email
4.Meno morčiatka*
5.Pohlavie morčiatka*
5.Tvoj vek, vek morčiatka.*

Chov mláďat//Rozcestník

30. října 2012 v 17:39 | Lexi :)
~ Párenie
~ Gravidita
~ Pôrod
~ Starostlivosť o mláďatá
~ Pôrodné komplikácie
~ Choroby gravidných samíc
~ Výchova mláďat bez matky
--------------------------------------------

chýba niečo?Chýba ti tu niečo čo by tu rozhodněe malo byť tak nám to napiš na my-new-world-july-tym@seznam.cz nalebo normálne do komentu, budeme radi, nieje ľahké tu mať všetko a na nič nezabudnúť.

Aká samička je vhodná na pripustenie?

30. října 2012 v 17:35 | Lexi :)

Viac v celkom článku..

Morče a králík

30. října 2012 v 14:31 | Katy |  Katy
Určitě víte, že morče a králíka můžete klidně chovat společně. Možná je tak chováte...Nejčastěji jsou to zakrslí králíci, kteří jsou jen o něco větší než dospělé morče a nebo dokonce stejně velcí jako morčátka. Jiné je to ale s jejich kamarády, velkými králíky, kteří jsou většinou chováni na maso...
Chovní králíci morčatům neublíží rozhodně schválně. Ale takový velký králík se oproti malému morčeti pohybuje poměrně neopatrně. Snadno by mu mohl ublížit například když běží - skáče, mohl by ho zavalit a nebo taky když jí, tak morče k jídlu jen tak nepustí a může ho třeba profackovat svými ostrými drápky a "vypíchnout" mu například oko.
.Pokud spolu chováte morče a králíka od narození je riziko zranění mnohem menší, protože se nemusí seznamovat jako dospělí a prát se například o své teritorium, ale nějaké riziko tady pořád je. Proto musíte dávat pozor, zda se morče s králíkem pere, abyste včas zasáhli a oddělili je.
U králíka samce je také potřeba dávat pozor, aby si morče nespletl třeba s nějakou ušatou krasavicí. Stejně tak je potřeba hlídat morče aby neobtěžovalo králíka. V případě, že se rozhodnete chovat morče a králíka je nejlepší, aby byli oba stejného pohlaví a to nejlépe samice.

PORADŇA

29. října 2012 v 19:49 | Admins**

Napíšte do komentov alebo na email: my-new-world-july-tym@seznam.cz
ĎAKUJEME! ;))

http://icons.iconarchive.com/icons/creative-freedom/shimmer/128/Warning-icon.png Upozornění / Warning

▪ Nikdy tu nic nekopíruj, vše je chráněno autorským právem, jakožto autor všech fotek videí a článků upřednostňuji pravidla blog.cz a každé mnou neodovolené šíření obsahu blogu nahlašuji správci blogu.cz kde Vás oni jakožto, tvořitelé hostingu blogu.cz potrestají, a znepřístupní Vám zakládaní blogů a případně Váš blog smažou! Pokud něco mého uvidím u vás dám vám 2 dení lhůtu aby jste můj obsah smazali pokud tak neučiníte okamžitě vás nahlašuji, nic nekopírujte a bude klid,
sources: m-morce =) pictures: weheartit.com