Srpen 2012

náběr adminů / adminek

12. srpna 2012 v 20:29 | HuV.
Asi nejsem jediná kdo tady na to zvysoka kašle :D... takže jednoduše kdo by chtěl/a být adminem / adminkou prosím pište :))))))

Postroj pro morčata - ano, či ne?

6. srpna 2012 v 15:08 | Peťa a mazlíčci
Postroj je pomůcka dobrá, pokud nemáte pro morčátko ohrádku a nebo se ho bojíte pouštět venku volně. Je důležité, aby si na morče dobře pozitivně zvyklo a aby jste mu postroj správně zapnuli. Některá morčata se z postroje snaží dostat tak, že prostrčí přední packy přes lanko na krku a pak vám mohou proklouznout pryč. Někdo říká, že je postroj pro morče nepřirozený a nevhodný.. to je možná také pravda, ale pořád to je lepší, než aby vám morčátko někam uteklo.
Jak morče na postroj navyknout:
  1. Nejprve si morčátko dejte na klín, hlaďte ho, dávejte mu různé pochoutky.. to je dobré na první den přivykání
  2. Až se morče nechá v klidu hladit a bude v pořádku, vemte si postrojek a pokládejte ho morčeti na hřbet, při tom ho opět hlaďte a odměňujte.. toto opakujte pořád dokola, ale samozřejmě morčeti dávejte pauzu.
  3. Potom zkoušejte dávat ty pásky kolem krku, ale nezapínejte je.. pak morče odměňtě. Potom i to samé s páskem kolem bříška, při tom ale musíte morče jemně nadzvednou.. některým morčatům se to příliš nelíbí a tak ho pořád odměňujte i při zvedání apod.
  4. Morčátko už zřejmě získalo vaši důvěru.. nynní můžete pásky zapínat! ale vždy jen na chviličku. Potom zkuste zapnou oba pásku, chvilku počkat a pak ho odměnit.. pak už záleží na vás, jestli si troufnete pustit ho na postrojku volně.
Já osobně postroj mám, ale už ho nepoužívám. Používala jsem ho když Lexík (mé morče) byl venku dost mimo a já se bála, že mi uteče.
Postrojů existují různé typy, já osobně používám ten klasický, ale jsou i jiné, třeba taková "vestička" apod. :o)
^^Můj Alexík když byl ještě malinký :)

http://icons.iconarchive.com/icons/creative-freedom/shimmer/128/Warning-icon.png Upozornění / Warning

▪ Nikdy tu nic nekopíruj, vše je chráněno autorským právem, jakožto autor všech fotek videí a článků upřednostňuji pravidla blog.cz a každé mnou neodovolené šíření obsahu blogu nahlašuji správci blogu.cz kde Vás oni jakožto, tvořitelé hostingu blogu.cz potrestají, a znepřístupní Vám zakládaní blogů a případně Váš blog smažou! Pokud něco mého uvidím u vás dám vám 2 dení lhůtu aby jste můj obsah smazali pokud tak neučiníte okamžitě vás nahlašuji, nic nekopírujte a bude klid,
sources: m-morce =) pictures: weheartit.com